Laky na vodní bázi

Laky na vodní bázi od firmy Hesse jsou připraveny tak, aby byly šetrné k životnímu prostředí. Základními materiály jsou akryláty a polyuretanové akryláty rozpuštěné ve vodě. Oblastí použití jsou celkové interiéry, kde se například používají pro obývací nebo dětský nábytek. Materiály se používají ale například i na schody, kde splňují přísnou německou směrnici Decopaint.

Při zohlednění specifických vlastností je možno s vodním lakem uskutečnit téměř všechno, čeho se dá dosáhnout s polyuretanovými laky. Vedle jednokomponentních systémů jsou k dispozici i dvoukomponentní systémy (Hesse Hydro-PUR-systémy), které mají podobné vlastnosti jako běžné rozpouštědlové PUR laky a UV laky na vodní bázi.

Laky na vodní bázi nabízejí oproti běžným rozpouštědlovým lakům mnohé výhody. Podstatně menší zápach, obsahují pouze minimální nebo žádné množství organických rozpouštědel, dobrou světlostálost, není zapotřebí speciálních čistících ředidel, laky v tekutém stavu jsou nehořlavé. Laky na vodní bázi mají ale i další výhody, které oceníte například při manipulaci, skladování nebo dopravě.

# # # # # # # #
Přepínač

Nahoru