Nátěrové hmoty Hesse Lignal

Hesse Lignal

Společnost Hesse Lignal je tradičním německým rodinným podnikem s historií sahající do roku 1910. Její hlavní produkci činí prvotřídní laky, mořidla a oleje pro povrchovou úpravu dřeva.

K výrobě je využíváno nejmodernějších technologií. Využití technologie se opírá o mnohaleté zkušenosti, a díky vlastnímu vývojovému centru je společnost Hesse schopna vyvinout produkty dle přání zákazníka. V současné době nabízí široké spektrum produktů určených pro povrchovou úpravu interiérového nábytku, dveří, parket, schodů a mnoha dalších. Mimo to se specializuje i na barvy pro interiérové skla a dekorativní kovy.

Díky spojení technického zázemí společnosti SERVIND a technicko-technologické podpory společnosti Hesse Lignal aktivně pomáháme našim zákazníkům při změnách technologií a společně navrhujeme efektivní řešení v oblasti povrchových úprav.

Rozpouštědlové PUR nátěry

Polyuretanové laky jsou dvoukomponentní systémy, složené z komponentů laku a tužidla. Suchý a vytvrzený lakovaný povrch je odolný proti rozpouštědlům a mnohým chemickým a mechanickým vlivům. Proto se polyuretanové laky používají k lakování více namáhaných dílců pro kuchyňský a koupelnový nábytek a na stoly a židle.

Samozřejmostí je individuální přístup, poradenství, určení odstínů a jejich nastavení. Míchacími automaty je pak možná příprava dvaceti tisíc barevných odstínů dle vzorkovníků.

Vodní mořidla

Vyznačují se šetrností k životnímu prostředí. Různé systémy mořidel mohou podle nastavení zvýraznit nebo změnit přírodní vzhled dřeva. Po domluvě připravíme Vámi požadovaný odstín a pro inspiraci můžete využít vzorníky CLASSIC a STYLE.

Rozpouštědlová mořidla

Skládají se ze světlostálých barviv a pigmentů. Rychle schnou a mají dobrou snášenlivost s konvenčními laky s možností přelakování během krátké doby. Skvěle smáčí a zvýrazňují póry. Proto se přednostně používají na rustikální moření dubu nebo jasanu. Podrobnosti v technických listech.

Laky na vodní bázi

Tyto produkty jsou šetrné k životnímu prostředí. Základními materiály jsou akryláty a polyuretanové akryláty rozpuštěné ve vodě. Vhodné pro dětský nábytek. Pro použití na schody tyto laky splňují německou směrnici Decopaint. Výhodou těchto laků je menší zápach, dobrá světlostálost, nehořlavost v tekutém stavu. Také obsahují minimální nebo žádné množství organických rozpouštědel.

Při zohlednění specifických vlastností lze použít laky na vodní bázi pro stejné aplikace jako polyuretanové laky. Dvou komponentní systémy mají podobné vlastnosti jako běžné rozpouštědlové

UV laky 

Tyto laky jsou složeny ze speciálních nenasycených akrylových pryskyřic. Laky jsou vytvrzovány pomocí působení UV záření a vzniká tak povrchová vrstva laku s vynikající odolností. Výhodou je nízká spotřeba materiálu a minimální materiálová ztráta.  Vytvrzení proběhne ve zlomku sekundy a tím je zde tak možnost výrobek okamžitě zpracovávat dál. Podrobnosti v technických listech.

Oleje a vosky 

Základem směsí vosků a olejů jsou obnovitelné suroviny jako lněný olej, olej ze dřeva, včelí vosk nebo karnaubský vosk. Vytužené jsou alkydovou pryskyřicí modifikovanou přírodním olejem. Finální oleje a vosky jsou velmi odolné a s možností pigmentového zabarvení mohou podtrhovat strukturu dřeva.

Proterra 

Všechny produkty této řady jsou vyráběny na bázi obnovitelných surovin s ohledem na zpracování a likvidaci. Tyto produkty jsou ekologicky nezávadné, biologicky rozložitelné a certifikátem bezpečnosti.

 

Certifikáty bezpečnosti produktů. Více informací zde.

Fotografie

# ## # # # # #
Přepínač

Nahoru