Novinky z veletrhu Automechanika 2014

Hlavním záměrem švýcarské společnosti Betag Innovation je zefektivnit, zjednodušit a urychlit práci techniků při opravě automobilů. V dnešní době se příliš mnoho poškozených částí karoserie zcela vyměňuje i přesto, že mnoho z nich lze opravit. Nejčastěji se tak děje proto, že mnoho karosáren nemá nástroje k opravě těchto poškozených dílů.

Na největším světovém veletrhu automobilových komponentů Automechanika 2014, který se konal ve Frankfurtu nad Mohanem od 16. do 20. září, prezentovala společnost Betag Innovation tyto nové produkty.

 

T-Hotbox

T-Hotbox je tepelná indukce, která umožňuje zahřátí jakéhokoli dílu přesně a ve velmi krátkém čase. Jedná se o přenosný přístroj, který se velmi snadno obsluhuje a jednoduše se s ním pracuje. Tento fakt dokládá jeho praktická velikost. Přístroj má několik možností nastavení, které lze upravit v závislosti na jeho použití. Za prvé, lze nastavovat časový interval ohřevu. Nastavíte dobu ohřevu a po uplynutí této doby se přístroj sám vypne. Rozsah nastavení času je 0,5 sec., 1 sec., 1,5 sec., 2 sec., 3 sec., 4 sec., atd. To je užitečné při odstraňování důlků a zabrání se možnému spálení laku. Další výhodou je možnost nastavitelného výkonu. Rozsah nastavení výkonu je na 20, 40, 60, 80 a 100 %.

Na výběr máte ze dvou možností. První možností je T-Hotbox PDR (BG3650), který je určen k odstranění nebo snížení důlků. Druhou variantou je T-Hotbox Mech (BG3600), který je určen k nahřívání mechanických spojů (šrouby, matice, atd.).

 

Plastic welding set (BG10030) - moderní systém na opravy plastů

Sada na svařování plastů představuje unikátní řešení pro svařování plastů. Hlavním cílem je jednoduché řešení pro svařování plastů. Pomocí této sady mohou být svařeny všechny termoplasty. Sada obsahuje svářecí nástroj (tzv. pájku), který disponuje dvěma možnostmi nastavení potřebné teploty, a to 250 a 350 °C. Volba teploty závisí na svařovaném plastu, způsobu a rychlosti svařování. Tato sada zahrnuje několik svařovacích nástavců, díky kterým se dají svařit veškeré popraskané či ulomené části. Pomocí plastového pásku můžete svařovat praskliny, trhliny a držáky, stejně tak otvory v plastech.

Velmi důležitou součástí sady je nožík, díky kterému lze odříznout stejný kousek z poškozeného plastu a svařit opravovanou část dohromady.

Svařovací sada na opravy plastů se snadno používá a urychlí čas při finálních opravách plastových částí.

Fotografie

# ## # # # # #
Přepínač

Nahoru