Pozor na nechráněný kov

Pokud jde o restaurování historický karoserií, má trvalá antikorozní ochrana nejvyšší prioritu. Je proto velmi důležité, aby se zabránilo kontaktu mezi tmelem a holým plechem.

Doba se mění a tato změna se promítá i do výroby karoserií. Jak jinak lze vysvětlit fakt, že současní výrobci automobilů garantují 12-ti letou záruku na prorezavění karoserie?

Oproti tomu karoserie starých vozidel často velice trpí všudypřítomnou vlhkostí. Při opravě prestižních nebo historických vozidel proto hraje ochrana proti korozi hlavní roli.

Do konce 80. let minulého století byly jen zřídka používány materiály z plastu nebo hliníku. Karoserie vozidla se nejčastěji vyráběla z plechu, jehož nejhorší nepřátelé na silnici, byli déšť a špinavá voda, stříkající na auto zespoda. Následek? Nemálo vozidel muselo být vyřazeno z provozu, protože se změnily na hromadu šrotu.

Jedním z hlavních důvodů, proč majitelé prestižních a historických vozidel svá auta renovují je touha uchránit je od stejného osudu. Konec konců, současná ochrana karoserií je mnohem snazší, než tomu bylo před několika desítkami let.

Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si Standoteku „Historická vozidla“.

# # # # # # # #
Přepínač

Nahoru