SATA air vision 5000 – nový systém pro ochranu dýchacích cest SATA

Povědomí o významu ochrany dýchacích cest v lakovnách stále roste. Lakýrníci jsou během své práce při lakování ohroženi především rozpouštědly, prachem z broušení a potřísněním lakem. Ochrana jejich dýchacích cest, stejně tak i celé hlavy a její pokožky, očí a vlasů, má velký význam. S cílem i nadále klást větší důraz na ochranu dýchacích cest, vyvinula SATA moderní systém pro ochranu dýchacích cest, který byl poprvé představen na veletrhu Automechanika 2014 ve Frankfurtu nad Mohanem.

Nový systém pro ochranu dýchacích cest se skládá z kukly zásobované stlačeným vzduchem SATA air vision 5000 a opasku, ke kterému může být připojeno různé přídavné vybavení. Z hlediska kvality vzduchu jsou na výběr dvě možnosti regulace přívodu vzduchu:

  • jednotka pro regulaci přívodu vzduchu
  • jednotka pro regulaci přívodu vzduchu s aktivním uhlím

K dosažení ještě většího komfortu při dýchání lze volitelně připojit také ohřívač nebo zvlhčovač vzduchu.

Ochranná kukla SATA air vision 5000 chrání nejen dýchací cesty, ale i celou hlavu před rozpouštědly a potřísněním lakem. Kukla se vyznačuje novým moderním designem a díky perfektně padnoucímu tvaru poskytuje lakýrníkům maximální pohodlí při nošení. Vnitřek kukly je individuálně nastavitelný a jednoduše se s ním manipuluje. K vysokému komfortu při nošení přispívá optimalizované jemné proudění vzduchu a také velké hledí. Intenzita hluku pronikající do kukly byla zredukována na příjemných 64 dB (A) a hledí se oproti kukle Sata vision 2000 zvětšilo téměř o 50 %. Kromě toho je kukla Sata vision 5000 z vnější strany vybavena protinárazovým chráničem, což umožňuje bezpečnou práci i v těžko přístupných místech.

Bližší pohled si zaslouží také nový, široký a dobře polstrovaný opasek. Nejen že se velmi pohodlně nosí, ale také je vybaven dvěma držáky na přídavné vybavení. Díky těmto držákům lze jednoduše připojit a odpojit jednotku pro regulaci přívodu vzduchu (i včetně jednotky s aktivním uhlím), nebo zvlhčovač vzduchu. Několika dalšími pohyby se dají tyto držáky přemístit z jedné strany na druhou, přesně podle konkrétní potřeby lakýrníka. Jednotka pro regulaci přívodu vzduchu (i včetně jednotky s aktivním uhlím) se dá nastavit až do úhlu 45°, zkrátka přesně tak, jak to vyžaduje konkrétní pracovní situace. Dalším praktickým detailem na jednotce regulace přívodu vzduchu (včetně jednotky s aktivním uhlím) je výklopný držák, na který lze kuklu během přestávek při práci zavěsit.

Dobře známá ochranná kukla SATA vision 2000 bude k dispozici i nadále.

Fotografie

# # # # # # # #
Přepínač

Nahoru