Veronika Šmolcnopová, produktový manažer

„Každý den je jiný. Energický a plný výzev“

Když majitelé společnosti zakládali Servind, narodila se v témže roce Veronika, které je dnes součástí produktového managementu průmyslových lakovacích materiálů.

Jaké byly tvé začátky ve firmě?

Moje začátky ve firmě? Ráda na ně vzpomínám a vzpomínat vždycky budu. Pár dní po maturitě jsem potkala v naší vesnici rodinného kamaráda, který se mě zeptal, co mám teď v plánu. Má odpověď, že si chci užít prázdniny a pak hledat práci, se mu vůbec nezdála. Vyprávěl o tom, že pracuje v perspektivní firmě, se super kolektivem a zrovna hledají pomoc na pozici asistentky v oddělení průmyslu. Při dotazu, zda mu zašlu životopis, mě celkem zaskočil. V tu dobu jsem ho totiž neměla ještě ani napsaný. Druhý den jsem tedy životopis poslala a pak to bylo velmi rychlé.
 
Najednou jsem čelila velké výzvě, ani ne měsíc po maturitě, bez jakýchkoliv zkušeností a v mých očích, tak velké firmě. Základy jsem sice měla načtené, ale realita mě překvapila. Přiznávám, že začátek lehký rozhodně nebyl, ale kdy je lehký začátek?

 

Jaký byl zlomový okamžik ve tvé kariéře?

Zlomový okamžik je pro mě v podstatě každý den. Každý den máte totiž příležitost rozvíjet své dovednosti, učit se od zkušenějších a stereotyp na mé pozici vůbec nemá roli. Pravda, že některé věci se opakují, ale v kombinaci různých záležitostí a okolností, je vždycky všechno jinak než předtím.

Co považuješ za svůj největší profesní úspěch?

Po pěti letech jsem se z pozice asistentky, přes obchodní referentku stala produktovým manažerem. Na cestě, která běží rychlostí blesku je stále co zdokonalovat a tím se řídím celou dobu. Právě tato cesta, je mým osobním úspěchem, ale jsem v podstatě na novém začátku.

Co máš na své práci nejraději? 

Dynamičnost, každý den je zkrátka jiný, energický a plný výzev, kterým mě baví čelit. Dále je to fajn tým lidí, kteří vědí, co dělají. Vždy Vám pomohou, jak je to jen v jejich silách a toho si moc vážím. S odstupem času jsem hrozně ráda, za příležitost, kterou jsem dostala v podstatě úplně náhodou. Hlavní část vděku a obdivu patří mému šéfovi, který je člověk, na správném místě.

Co jsi vnímala jako nejpozitivnější změnu ve firmě?

Každá změna něco přinese nebo odnese, nedokážu takto určit, která byla nejpozitivnější. Každá má ,,něco do sebe’’.

Kdyby jsi mohla cokoli změnit, bez omezujících okolností (představte si, že vše je možné), co by to bylo?

Změny, které mě napadají, nejsou reálné , ale vážně, to co mě vždycky napadne profesně měnit nebo zefektivnit, řešíme společně s týmem hned, nečekáme, až se stane zázrak.

Chcete být součástí našeho týmu? Možná právě vás hledáme. Tak buď Servind i ty. Servind kariéra

Fotografie

# ## # # # # #
Přepínač

Nahoru