VOC - Standocryl TopCoat

Image Standocryl

Od ledna 2007 vstoupila v platnost směrnice EU ohledně ředidel. Ta definuje přísné mezní hodnoty pro emise organických rozpouštědel do ovzduší. Na opravy laku smějí být používány pouze takové materiály, které odpovídají novým předpisům. Lakovny tedy již nesmějí používat konvenční lakovací systémy, založené na organických rozpouštědlech, ale musí se přeorientovat na používání ekologicky šetrných výrobků.

Evropská směrnice 2004/42/EG a její realizace v ČR ve formě vyhl. 355/02Sb. ve znění vyhl. 509/05 Sb. zakazuje od ledna 2007 dávat do oběhu (až na malé výjimky) výrobky na opravu laku vozidel s nadměrným podílem organických rozpouštědel. Navíc se připravuje další novela této vyhlášky. Proto Standox svým zákazníkům nabízí výrobky, které ve všech směrech splňují tuto evropskou VOC-směrnici. 

Standocryl VOC vrchní lak je ideální pro úsporné a ekologicky šetrné opravy vozidel v UNI odstínu. Standocryl VOC lakovací systém se skládá z 23 základních mixů, vyrobených pomocí speciálních pigmentů a technologie na bázi pryskyřice. To dělá ze Standocrylu extrémně kompaktní systém pro ekonomické opravy vozidel, splňující VOC limity.

# # # # # # # #
Přepínač

Nahoru